Maria Chochorek


Ekspert z dziedziny rachunkowości, wieloletni Główny Księgowy, Dyrektor Finansowy Tax Consilium Sp. z o.o. oraz trener.
W swojej karierze kierowała działami księgowymi spółek z kapitałem polskim i zagranicznym m.in. w Polskapresse Gazeta Krakowska, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, StalNet i spółdzielni mieszkaniowej Na Kozłówce. Ściśle współpracowała z syndykiem Sądu Rejonowego w Krakowie, rozliczając Grupę Kapitałową. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Posiada Certyfikat Księgowy wydany przez Ministerstwo Finansów nr 49290/2011. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, sygnatariusz Kodeksu Zawodowej Etyki Rachunkowości, aktywny członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oddział w Krakowie. Kieruje Radą Merytoryczną Tax Consilium.
Współpracuje z czasopismem „Controlling i Rachunkowość Zarządcza”, gdzie cyklicznie publikuje artykuły branżowe.

Specjalizuje się w zakresie rachunkowości spółek prawa handlowego w świetle obowiązujących ustaw, rachunkowości zarządczej i rachunku kosztów, sprawozdawczości finansowej, analiz ekonomiczno-finansowych w działalności gospodarczej oraz zagadnień podatkowych. Bierze udział w konferencjach branżowych, seminariach i spotkaniach eksperckich. Prowadzone przez nią szkolenia cieszą się doskonałą opinią w branży i ogromną popularnością (w przeciągu ostatnich 4 lat przeprowadziła ponad 3000 godzin kursów i szkoleń). Na zajęciach kładzie nacisk na praktyczne aspekty rachunkowości, uczy dobrych praktyk i umiejętności zarządzania finansami. Faktycznie przygotowuje do pracy w księgowości. 

W środowisku Tax Consilium słynie z życzliwości, otwartości i poczucia humoru. Prywatnie jest miłośniczką podróży i wszystkiego, co czekoladowe.

W Tax Consilium prowadzi kursy i szkolenia z zakresu rachunkowości finansowej, zarządczej i podatkowej na wszystkich poziomach zaawansowania oraz obsługi programu Płatnik i Optima.

Przeczytaj wywiad z p. Marią Chochorek i zapoznaj się z artykułami, jakie opublikowała.:

 

Z naszej wiedzy korzystają

lewo
prawo

NEWSLETTER TAX CONSILIUM

Dołącz do naszej sieci informacyjnej.
Otrzymasz comiesięczne podsumowania najlepszych artykułów, darmowe materiały, informacje o zniżkach i kursach.