Dzień Przedsiębiorcy 2020
    Kategoria: Blog Wpisy ogólne

Czerwiec obfituje w święta związane z biznesem. Nie tak dawno, 9 czerwca obchodziliśmy Dzień Księgowego i jubileuszową 30 edycję Konkursu „Teraz Polska” a dziś Święto Przedsiębiorcy. Wybór najdłuższego dnia w roku jest najlepszą opcją, gdyż wówczas przedsiębiorca ma możliwość pogodzić wykonywanie obowiązków związanych z prowadzeniem firmy i znaleźć czas dla siebie 😉 Dzisiejsze święto przypada w bardzo wyjątkowym czasie prowadzenia działalności gospodarczej. W tym roku w niedzielę, więc jeszcze bardziej świątecznie.

Najlepsze życzenia przesyłamy wszystkim przedsiębiorcom, jednak najbardziej kierujemy je do tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, niezależnej od swoich decyzji. Życzymy umiejętności radzenia sobie z covidową rzeczywistością i znalezienia właściwej drogi wyjścia z trudnej sytuacji, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, jasnych i stabilnych przepisów, samych dobrych rozwiązań i oczywiście klientów 😉 . Trzymajcie się dzielnie Przedsiębiorcy.

Rosnąca zmienność i nieprzewidywalność otoczenia wymagają od przedsiębiorców coraz większej elastyczności w przystosowywaniu się do zmian. Nikomu nie trzeba wyjaśniać w jakiej sytuacji znajduje się obecnie część przedsiębiorców. Jaki gąszcz przepisów muszą pokonać wszyscy, aby odnaleźć się w biznesie i prowadzić go zgodnie ze zmieniającymi się ustawami. Doceniając działania przedsiębiorców Sejm uchwałą z dnia 9 czerwca 2016 r. ustanowił dzień Przedsiębiorcy: „Uznając znaczenie działalności przedsiębiorców na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego kraju, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 21 czerwca Dniem Przedsiębiorcy. Dzień ten przyczyni się do wzmacniania świadomości i wiedzy społeczeństwa o procesach gospodarczych oraz o przedsiębiorczości”.

Procesy gospodarcze są działalnością, która polega na wytwarzaniu dóbr i świadczeniu usług w celu zaspokojenia potrzeb społeczeństwa. Na procesy gospodarcze składają się trzy główne elementy czyli:
 produkcja (wytworzenie produktów lub usług),
 obrót towarowy,
 konsumpcja.
Procesy można dzielić na różne rodzaje, przykładowo przedstawiamy podział ze względu na rangę stanowisk decyzyjnych:

Procesy określane są za pomocą parametrów (atrybutów) procesu.
Do najważniejszych parametrów (kryteriów oceny) procesu zalicza się:
 zadowolenie klienta,
 czas procesu,
 terminowość realizacji,
 jakość procesu,
 koszt procesu.
Umożliwiają one całościową ocenę procesu.
Przypomnieliśmy parametry w celu prześledzenia i ewentualnie usprawnienia działalności.
Życzymy wytrwałości, pomyślności i siły  w dalszym prowadzeniu firm.
Powodzenia 😀 

Z naszej wiedzy korzystają

lewo
prawo

NEWSLETTER TAX CONSILIUM

Dołącz do naszej sieci informacyjnej.
Otrzymasz comiesięczne podsumowania najlepszych artykułów, darmowe materiały, informacje o zniżkach i kursach.