Certyfikowany kurs rachunkowości od podstaw Kod zawodu 331301
Tagi: kurs rachunkowości kurs rachunkowość kurs rachunkowości od podstaw certyfikowany kurs rachunkowości od podstaw VAT CIT kursy rachunkowość PIT księgowy kurs księgowość     Kategoria: Blog Wpisy ogólne

Już 9 lutego 2020r. rozpoczynamy 81. edycje naszego wiodącego kursu rachunkowości od podstaw Kod zawodu 331301. Program kursu jest tak przygotowany, że osoby niemające żadnego doświadczenia w tej branży potrafią się szybko odnaleźć i zrozumieć na czym polega rachunkowość a osoby mające już podstawy w tym zakresie potrafią je usystematyzować i zrozumieć zasady rachunkowości. Kurs nastawiony jest na rozwiązywanie kazusów z życia wziętych. Zaczynamy od teorii i bardzo szybko przechodzimy do rozwiązywania zadań, a to pozwala na powiązanie wiedzy teoretycznej z nabyciem umiejętności poruszania się w dziedzinie rachunkowości. W czasie kursu do rozwiązania jest ponad 50 różnych przykładów. Rozpoczynamy od ustalenia kiedy mamy do czynienia z dokumentem księgowym i jak należy go zaksięgować, następnie jak wyliczyć prawidłowe koszty prowadzenie działalności w tym koszty wynagrodzeń pracowników a  kończymy na sporządzeniu sprawozdania finansowego i wypełnianiu podstawowych deklaracji PIT CIT I VAT. Wyjaśniamy znaczenie słów związanych z rachunkowością w taki sposób aby szybko je zapamiętać ? np. należności – bo nam się coś należy, zobowiązania bo jesteśmy zobowiązani komuś zapłacić. Omawiamy sposób podejmowania decyzji, tam gdzie ustawa na to pozwala i wyciągamy wnioski. Obrazowo przedstawiając kwestię wyboru np. Miś polarny wybiera się do Afryki, czy to na pewno dobry wybór? Podobnie wygląda sytuacja w rachunkowości, mamy prawo wyboru np. z kilku metod amortyzacji wybieramy jedną. Aby dokonać właściwego wyboru musimy rozumieć jaki wpływ ma nasza decyzja na działanie jednostki gospodarczej w tym przypadku na jej wynik. Nie uczymy się pamięciowo, gdyż rozwiązywane przykłady pokazują nam jak mamy w danym momencie postępować.

Rachunkowość to język biznesu, to wartości przedstawione w liczbach w sprawozdaniach finansowych tworzonych na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych Podstawowym urządzeniem  prowadzenia ksiąg rachunkowych jest konto. Aby dokonać prawidłowych zapisów musimy zrozumieć na jakich kontach i po której stronie oraz w jakiej wysokości należy dokonać księgowania. Właśnie  zdobycie tej wiedzy połączonej z praktyką  i w dodatku w świetnej atmosferze zapewnia certyfikowany kurs rachunkowości od podstaw.

Więcej informacji o szkoleniu znajdziesz na naszej stronie internetowej. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami. Chętnie na nie odpowiemy! Czekamy na Ciebie w naszym biurze, pod telefonem lub e-mailem.

Do zobaczenia na zajęciach!

Z naszej wiedzy korzystają

lewo
prawo

NEWSLETTER TAX CONSILIUM

Dołącz do naszej sieci informacyjnej.
Otrzymasz comiesięczne podsumowania najlepszych artykułów, darmowe materiały, informacje o zniżkach i kursach.