Książka na wakacje
Tagi: Ola Budzyńska Zarządzanie czasem     Kategoria: Blog Wpisy ogólne Bez kategorii

Nieważne, gdzie spędzasz urlop, dobrą książkę zawsze warto mieć przy sobie. Wakacje to świetny moment na nadrobienie zaległości, to okazja, żeby przeczytać te wszystkie wspaniałe książki, które wciąż odkładamy na później. Czy wiesz, że ponad 63% Polaków w minionym roku nie przeczytało ani jednej książki. A przecież to właśnie czytelnictwo powiększa nasz zasób słownictwa, poprawia pamięć i redukuje stres. Osoby, które czytają, szybciej uczą się nowych rzeczy, mają większą zdolność do empatii oraz mniej obawiają się wystąpień publicznych. Zatem kompletując bagaż na tegoroczny urlop, nie zapomnij o przynajmniej jednej książce. Przez całe wakacje, będziemy wam polecać książki, które naszym zdaniem pozwolą wam inaczej spojrzeć na karierę, zarządzanie i rozwój zawodowy.

Zaczniemy od…

„Jak zostać Panią Swojego Czasu? Zarządzanie czasem dla kobiet” Ola Budzyńska

 ,,Książka dla każdej kobiety, która chce wziąć czas w swoje ręce i zarządzać nim po swojemu. Wiele osób sądzi, że bycie zorganizowaną kobietą jest połączeniem bizneswoman osiągającej sukcesy z perfekcyjną panią domu. Spora grupa myśli, że Pani Swojego Czasu to kobieta żyjąca z zegarkiem w jednej ręce i kalendarzem w drugiej, idealnie ogarniająca przestrzeń i efektywnie wykorzystująca każdą minutę swojego życia. Ja się z tym nie zgadzam. Dla mnie zorganizowana kobieta to taka, która wie, jakie są jej cele i marzenia, i realizuje je nawet wtedy, gdy są inne niż reszty społeczeństwa. To kobieta, która nie boi się powiedzieć „Nie”, jeśli coś idzie nie po jej myśli. Takiego myślenia o organizacji i zarządzaniu czasem uczę kobiety,,

Książka pokazuje, co musimy zmienić w swoim życiu, by wreszcie zacząć realizować wszystkie plany, które kumulują się w naszych głowach od lat. To naszym zadaniem jest określenie PRIORYTETÓW i konsekwentne realizowanie SWOICH celów. Osoby, które zrealizowały swoje cele, nie zrobiły tego dlatego, że otrzymały od losu dodatkowe godziny. Osiągnęły to wszystko dlatego, że rozsądnie zarządzały czasem, który miały. Jasno określiły swoje priorytety i zrezygnowały  z zadań, które nie prowadziły ich do obranego celu.

 

 

Z naszej wiedzy korzystają

lewo
prawo

NEWSLETTER TAX CONSILIUM

Dołącz do naszej sieci informacyjnej.
Otrzymasz comiesięczne podsumowania najlepszych artykułów, darmowe materiały, informacje o zniżkach i kursach.