Relacja ze spotkania “Porozmawiajmy o biznesie rozwojowym w rejonie małopolskim”
Tagi: aktualizacja przepisów wydarzenia biznes szkolenie szkolenia dofinansowanie nauka tax consilium     Kategoria: Wpisy ogólne

20.11.2018 nie mogliśmy być nigdzie indziej niż na spotkaniu „Porozmawiajmy o biznesie rozwojowym w regionie małopolskim” organizowanym przez Polską Izbę Szkoleniową! Z tej relacji dowiecie się, jak wygląda dofinansowanie usług rozwojowych w Małopolsce i jak faktycznie ma się teoria do praktyki.

W spotkaniu uczestniczyli zarówno przedstawiciele przedsiębiorstw prywatnych, jak i przedstawiciele małopolskich instytucji publicznych: Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Pracy oraz przedstawiciel Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Prowadzącym i moderatorem konferencji był Andrzej Lech, Dyrektor ds. Statutowych Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. 

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji wyjaśniającej podstawowe założenia ZSK, czyli Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, który powstał na rzecz kwalifikacji rynkowych. Zapytacie czym one są? W skrócie kwalifikacjami rynkowymi jest wszystko to, czego uczymy się poza szkołami czy uczelniami. Obecnie kwalifikacje nabywane w systemach oświaty i szkolnictwa wyższego dominują nad kwalifikacji rynkowymi (na tę chwilę istnieje 16 włączonych kwalifikacji rynkowych w stosunku do… 9000 kwalifikacji z systemu oświaty). Dysproporcja między nimi wynika ze zmian, jakie następują w branży szkoleniowej – dopiero bowiem w zeszłym roku do ZSK została włączona pierwsza kwalifikacja rynkowa.

Drugą część spotkania stanowiła (momentami burzliwa) dyskusja dotycząca działania Bazy Usług Rozwojowych (w której nota bene też możecie nas znaleźć!).  Rozmawiano nie tyle o założeniach systemu, a raczej o tym jak w praktyce wygląda system finansowania usług rozwojowych w naszym regionie, jak przebiega ich rozliczenie i jakie projekty są w jego ramach realizowane.

Nie sposób było wyczerpać wszystkich powyższych tematów na jednym spotkaniu, dlatego na pewno pojawimy się  także na kolejnych konferencjach, aby przekazać Wam najświeższe i najlepsze jakościowo informacje dotyczące rynku rozwojowego. Śledźcie nasz blog – niebawem kolejne nowości!

PS Z naszych kursów i szkoleń Tax Consilium możecie korzystać w ramach dofinansowania.  Spełniamy wysokie standardy jakości i jesteśmy wpisani do Bazy Usług Rozwojowych (BUR).  Możliwe jest także opłacenie naszych kursów za pomocą tzw. MBONÓW, czyli Małopolskich Bonów Rozwojowych. Tutaj znajdziecie wszystkie szczegóły!

 

 

Z naszej wiedzy korzystają

lewo
prawo

NEWSLETTER TAX CONSILIUM

Dołącz do naszej sieci informacyjnej.
Otrzymasz comiesięczne podsumowania najlepszych artykułów, darmowe materiały, informacje o zniżkach i kursach.