Jak rozliczać własną firmę?
Tagi: biznes kursy PKPIR mała firma księgowy kurs podatek księgowość nauka tax consilium     Kategoria: Wpisy ogólne

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Jako przedsiębiorca z dnia na dzień stajesz się supermanem. Poza tym, czym faktycznie zajmuje się Twoja firma – na Twojej głowie jest DOSŁOWNIE wszystko – od opieki nad klientami, przez marketing, aż po… księgowość. Dziś podpowiemy Ci, jak rozliczyć swoją firmę i… nie zwariować!

Wiesz, że w 2017 r. w życie weszło… 27,1 tys. stron nowych przepisów? Na ich przeczytanie musiałbyś poświęcić 3 godziny 37 minut dziennie? Właściwie więcej, ponieważ według analizy Grand Thornton “Barometr stabilności otoczenia prawnego w Polsce” jeden akt składa się z 8 stron i zawiera 24 odwołania do innych aktów prawnych. Tym samym, jeśli chciałbyś zapoznać się dokładnie ze wszystkimi zmianami (wraz z odwołaniami) – musiałbyś przeczytać 678 tys. stron. Jednak to nie koniec złych wiadomości – odwołania także zawierają odnośniki (średnio po 24). Sumarycznie więc, aby osadzić zmiany w pewnym kontekście prawnym, analizie powinieneś poddać aż… 16 mln 298 tys. stron, co powinno Ci zająć (nie licząc przerw)… ok. 62 lat!
2017

Źródło: http://barometrprawa.pl/

Oczywiście, jest to zadanie niewykonalne. Jednak dobrze obrazuje, z czym polscy przedsiębiorcy muszą się mierzyć. Chociaż sytuacja pozornie się zmienia (w porównaniu z 2016 r. mamy 15% spadek produkcji zmian legislacyjnych), o tyle Polska wciąż ma bardzo wysoki wskaźnik zmienności prawa w UE (w latach 2012-2014 Polska tworzyła prawie… 56 razy więcej przepisów niż Szwecja).

wskaźnik
Źródło: http://barometrprawa.pl/

Niestety, nasza prawna rzeczywistość wciąż jest brutalna. Choć zmian jest mniej, jednak tempo ich powstawania nadal jest bardzo duże (w 2017 r. przygotowanie jednego aktu prawnego zajęło średnio 106 dni).

tempo prac na ustawą

Źródło: http://barometrprawa.pl/

Z tego względu rodzimi przedsiębiorcy wciąż muszą wykazywać się nie tylko przedsiębiorczością, zdolnościami zarządczymi i biznesowymi, ale także umiejętnością interpretacji przepisów. Mamy jednak dla Was dobrą wiadomość! Aby odnaleźć się w ich gąszczu przepisów (i w praktyce nauczyć się poruszania w obszarze zmieniającej się legislacji), przygotowaliśmy dla Was 3 ultra-praktyczne warsztaty. Oczywiście, każde z nich zawierają zajęcia z doradcą podatkowym i praktykiem biznesu!

  • DLA PRZEDSIĘBIORCÓW PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ LUB SPÓŁKĘ OSOBOWĄ ORAZ KSIĘGOWYCH

    Rozpoczynamy Certyfikowany Kurs Prowadzenia Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Jeśli chcecie wiedzieć, jak W PRAKTYCE wygląda rozliczanie uproszczonej księgowości – te zajęcia są DLA WAS! Przygotowaliśmy 24 h warsztatów podatkowo-rozliczeniowych, 30 dni opieki poszkoleniowej i mnóstwo przykładów. Rekrutacja na edycję SIERPNIOWĄ (start: 11.08.2018) jeszcze trwa!

  • DLA PRZEDSIĘBIORCÓW PROWADZĄCYCH SPÓŁKĘ PRAWA HANDLOWEGO I KSIĘGOWYCH

    Na naszym Certyfikowanym Kursie Rachunkowości od podstaw nauczysz się prowadzenia księgowości spółek prawa handlowego (56 h). W praktyce przejdziesz PEŁNĄ DROGĘ KSIĘGOWĄ W FIRMIE i zdobędziesz umiejętność księgowania faktur, prowadzenia ewidencji, rozliczeń i rozrachunków. Osiągniesz WIEDZĘ, UMIEJĘTNOŚCI i KOMPETENCJE potrzebne w codziennej pracy w obszarze rachunkowości! Trwają ostatnie chwile rekrutacji na edycję SIERPNIOWĄ (start: 04.08.2018)!

  • DLA ZAINTERESOWANYCH PRAWEM PODATKOWYM

    Zapraszamy Cię również na Certyfikowany Kurs Specjalista ds. Podatkowych: PIT, CIT, VAT, PCC, czyli WARSZTATY PODATKOWO-ROZLICZENIOWE prowadzone w całości przez DORADCĘ PODATKOWEGO (48 h zajęć). Na zajęciach poznasz mechanizmy działania oraz rozliczania najważniejszych podatków: PIT, CIT, VAT, PCC. Zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu Ordynacji Podatkowej, odkryjesz możliwości ulg i oszczędności oraz nauczysz się praktycznej interpretacji przepisów prawa podatkowego! Zapisy na edycję WRZEŚNIOWĄ (start: 30.09.2018) już trwają!

Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj do naszego katalogu kursów lub skontaktuj się z Działem Szkoleń. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Z naszej wiedzy korzystają

lewo
prawo

NEWSLETTER TAX CONSILIUM

Dołącz do naszej sieci informacyjnej.
Otrzymasz comiesięczne podsumowania najlepszych artykułów, darmowe materiały, informacje o zniżkach i kursach.