Jak wygląda egzamin w Tax Consilium?
Tagi: egzamin kursy rozliczanie płace rachunkowość szkolenie księgowy kadry kurs prawo pracy szkolenia księgowość tax consilium     Kategoria: Wpisy ogólne

Nie samymi zajęciami żyje człowiek. Są jeszcze egzaminy! ? Jak wiecie, większość naszych kursów kończy się pisemnymi egzaminami. Dzisiaj odpowiemy Wam, jak wyglądają, z czego się składają i jak należy się do nich przygotować.

Na początek dobra informacja – egzaminy nie są obowiązkowe. Możesz do nich podejść, ale nie musisz. Jeśli z nich zrezygnujesz, po prostu otrzymasz zaświadczenie MEN o ukończeniu danego kursu. Zachęcamy Cię jednak, abyś podszedł do egzaminu. To naprawdę kwintesencja tego, co powinieneś wiedzieć i potrafić, pracując na danym stanowisku. Dodatkowo, jeśli faktycznie zdasz egzamin (tj. uzyskasz na nim min. 50% poprawnych odpowiedzi), wówczas dostaniesz także certyfikat Tax Consilium ze stosownym kodem zawodu).
Pamiętaj, że nasze egzaminy są bezpłatne. Nie podbieramy za nie dodatkowych opłat. W cenie kursu masz możliwość podejść do egzaminu dwa razy (trzecie i każde kolejne podejście jest płatne 150 zł). Bądź jednak spokojny – od 2016 r. zdawalność egzaminów w pierwszym terminie wynosi aż 80%. Na zajęciach przekazujemy Ci ABSOLUTNIE WSZYSTKO, co potrzebujesz wiedzieć i potrafić, aby go zaliczyć. Na zajęciach trener przekaże Ci najważniejsze informacje, wskaże najistotniejsze zadania, udzieli Ci też odpowiedzi na wszystkie pytania. Dodatkowo po zajęciach otrzymasz od nas tzw. e-mailowe podsumowanie zajęć (to taki zbiór punktów do samodzielnej nauki, które można trakotwać jak check-listę: co wiem, co potrafię, nad czym muszę jeszcze popracować?). W podsumowaniach zawieramy również zadania dodatkowe (to dobry materiał do powtórki).

Jak wyglądają egzaminy w Tax Consilium?

Egzaminy w Tax Consilium zawsze mają formę pisemną i odbywają się na ostatnich zajęciach danego kursu. Ich procedurę określona jest w wytycznych Rady Merytorycznej Tax Consilium (zawierających m.in. informację, że w trakcie egzaminu nie można opuszczać sali, że egzamin należy pisać długopisem bądź piórem, w jego trakcie nie można korzystać z żadnych pomocy dydaktycznych ani sprzętu elektronicznego z wyjątkiem kalkulatorów Tax Consilium, że praca egzaminacyjna musi być pracą samodzielną, a w przypadku stwierdzenia niesamodzielności – egzamin jest unieważniany).
Jeśli chodzi o samą treść egzaminu, to jest różna, tj. uzależniona od zakresu merytorycznego danego kursu i jego specyfiki. Inaczej bowiem wygląda egzamin z na Kursie Rachunkowości dla średniozaawansowanych (który składa się z kilku modułów tematycznych), a inaczej na Kursie Specjalisty ds. Podatkowych (gdzie znajdują się rozbudowane pytania testowe i kazusy). Najczęściej jednak arkusz egzaminacyjny składa się z części testowej oraz zadań. Punktacja jest jednak tak sformułowana, że część praktyczna jest zawsze „ważniejsza” punktowo od teoretycznej (dlatego np. kluczowym zadaniem na egzaminie z Kursu Rachunkowości od podstaw jest sporządzenie bilansu, a np. na Kursie Kadr i Płac od podstaw – wyliczenie listy płac, bez którego nie można uzyskać zaliczenia).
Same zadania egzaminacyjne są jednak analogiczne do tych omawianych na zajęciach. Dlatego bez obaw – jeśli bierzesz udział w zajęciach, materiał traktujesz serio – na pewno poradzisz sobie z egzaminem. My trzymamy za Ciebie mocno kciuki! Chcemy, żebyś nasz kurs ukończył z konkretnymi umiejętnościami, dlatego kibicujemy Ci, pomagamy i chętnie odpowiadamy na Twoje pytania! 

Zresztą pewnie wiesz, jak jest ze wszystkimi egzaminami świata. Strach ma wielkie oczy i naprawdę kiepsko liczy, dlatego… nie można mu ufać!  Do egzaminu należy podejść spokojnie. A potem cieszyć się z efektów! Bo satysfakcja  – nie z tego, że „się udało”, ale z tego, że „to Ty sam tego dokonałeś” jest ogromna i zostanie z Tobą na zawsze!

Z naszej wiedzy korzystają

lewo
prawo

NEWSLETTER TAX CONSILIUM

Dołącz do naszej sieci informacyjnej.
Otrzymasz comiesięczne podsumowania najlepszych artykułów, darmowe materiały, informacje o zniżkach i kursach.