Jednolity Plik Kontrolny (JPK) dla mikroprzedsiębiorstw
Tagi: JPK Jednolity plik kontrolny aktualizacja przepisów biznes przychody mała firma rozliczanie rachunkowość księgowy podatek podatki szkolenia księgowość tax consilium     Kategoria: Wpisy ogólne

Jako księgowi doskonale wiecie, już 1 stycznia 2018 r. na stałe zmieni Wasze rozliczeniowe życie. Bowiem od Nowego Roku ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT mających obowiązek przesyłania plików JPK. Już teraz możecie jednak skorzystać z testowego składania JPK_VAT, do czego zachęca Was zarówno Ministerstwo Finansów, jak i my. ?

mikroprzedsiębiorcy

W nowej odsłonie strony www.jpk.mf.gov.pl (która znajduje się na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów) znajdziecie m.in. bezpłatne i bezpieczne narzędzia do utworzenia i wysłania JPK_VAT. Dowiecie się tam jak – krok po kroku – przygotować, podpisać (tzn. również założyć bezpłatny profil zaufany eGo), a także przesłać gotowe pliki do administracji skarbowej. Już w tym miesiącu (listopad 2017) urzędy skarbowe uruchamiają szkolenia z tego zakresu. Jeżeli więc wprowadzane zmiany dotyczą Waszych firm (lub klientów) – zachęcamy Wam do śledzenia informacji w tym zakresie.

Podstawa prawna

  • Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług  (Dz. U. z 2017 r. poz. 1221)
  • Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r. poz. 201, z późn. zm.)

Z naszej wiedzy korzystają

lewo
prawo

NEWSLETTER TAX CONSILIUM

Dołącz do naszej sieci informacyjnej.
Otrzymasz comiesięczne podsumowania najlepszych artykułów, darmowe materiały, informacje o zniżkach i kursach.