Projekt Fotel Prezesa. Dzieciaki w Tax Consilium!
Tagi: Fotel Prezesa rozwój motywacja networking aktualizacja przepisów wydarzenia warto pomagać biznes szkolenie tax szkolenia kobiety tax consilium     Kategoria: Wpisy ogólne

Z okazji Dnia Dziecka przystąpiliśmy do projektu „Fotel Prezesa”, który realizowała Akademia Przyszłości.  31 maja odwiedziły nas dzieci z krakowskich podstawówek i… wcieliły się w rolę małych prezesów. Były więc twarde negocjacje, zadania obliczeniowe i bardzo dużo dobrej zabawy!        

Warsztaty przedsiębiorczości dla MŁODYCH REKINÓW BIZNESU, czyli dwóch grup dzieci z klas 1-3 i 4-6 przygotowaliśmy we współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna.  Chcieliśmy dać uczniom możliwość nie tylko sfotografowania się w „Fotelu Prezesa”, ale również pokazania im, że przywództwo to naprawdę odpowiedzialna praca wymagająca szerokiej wiedzy i umiejętności. Naszym celem było zaprezentowanie, że świat biznesu może być ich światem; że potrzebują jedynie determinacji, odwagi i gotowości do nauki. Na koniec chcieliśmy także przekonać ich (mimo początkowego oporu), że…  matma naprawdę się w życiu przydaje.        

Dla młodszej grupy przygotowaliśmy mini-podchody. Metą był gabinet Prezesa Zarządu Tax Consilium – Pani Renaty Petryki. Maluchy podążając za kolejnymi wskazówkami,  wykonywały kolejne zadania związane z pracą Prezesów Zarządu polskich firm. Negocjowały więc kontrakty, udzielały pochwał i nagan pracownikom, delegowały im zadania, a nawet mierzyły się z porównywaniem wysokości dochodów i przychodów. „Starsi Prezesi” (uczestnicy drugiej grupy) szukali natomiast pomysłów na biznes, zakładali własne firmy i opracowywali biznes plan. Ich pomysły były naprawdę niesamowite – od sprzedaży naklejek dla fanów krakowskich drużyn piłkarskich po „spadochromajtki” (majtki ze spadochronem dla osób, które boją się latać samolotem).

Obie grupy z zadaniami poradziły sobie REWELACYJNIE! Byliśmy pod wrażeniem ich zaangażowania, aktywności i kreatywność. Wszystkie też okazały się też przyszłymi rekinami biznesu. Oczywiście, każdy z nich dostał nie tylko dyplom i nagrodę, zasiadł w „Fotelu Prezesa” i miał okazję porozmawiać oraz wymienić się wizytówką z Prezesem Zarządu Tax Consilium.

Akademii Przyszłości, a w szczególności Pani Anecie Cichoń – koordynatorce projektu „Fotel Prezesa” – bardzo dziękujemy za możliwość przystąpienia do niego. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy dać dzieciakom choć mały impuls do działania, walki o małe i wielkie marzenia.

A oto fotograficzna relacja z tego wydarzenia:

 

Z naszej wiedzy korzystają

lewo
prawo

NEWSLETTER TAX CONSILIUM

Dołącz do naszej sieci informacyjnej.
Otrzymasz comiesięczne podsumowania najlepszych artykułów, darmowe materiały, informacje o zniżkach i kursach.